Inwestycje w srebro

Współcześnie wiele inwestycji, które wydają się pewne, stają się mało atrakcyjne dla inwestorów. Lokowanie pieniędzy w fundusze czy akcje na giełdzie bywaj nieco ryzykowne, dlatego też inwestorzy coraz częściej poszukują stabilnych inwestycji, które przynoszą nieporównywalnie większe korzyści finansowe.

Okazuje się, że do takich należą inwestycje w srebro. Ten kruszec został od niedawna ponownie doceniony, przez co jego ceny na rynku metali szlachetnych stale rosną. Cena jednej sztabki uzależniona jest od jakości kruszcu, jaki został wykorzystany do jej produkcji. Ważne jest również, by sztabka nie posiadała żadnych ubytków, bo to obniża znacząco jej wartość. Dostępne są na rynku różne wagi sztabek. Najpopularniejsze są uncjowe, ale również i te, które ważą 50 i 100 gram. Decydując się na kupno sztabek najlepiej wybierać te, które nie posiadają żadnych wzroków, a jedynie wybite dane wagowe czy miejsce skąd sztabka pochodzi.

Sztabki srebra nie są jedyną możliwością prowadzenia inwestycji w srebro. Można również z powodzeniem inwestować w monety, ale nie te kolekcjonerskie. Dobrą inwestycją może się okazać lokowanie kapitału w monety bulionowe czy też srebrne medale. Wszyscy, którzy planują inwestycje w srebro, powinni pamiętać, że polski rynek srebra obciążony jest dwudziestodwuprocentowym podatkiem VAT. Najlepiej jest dokonać inwestycji na rynku zagranicznym, gdzie np. w pozostałych krajach Unii Europejskiej można zakupić sztabkę srebra przy niższej kwocie podatku. Waha się ona od 7 do 19%. Inwestycje w srebro są jedną z bardziej opłacalnych inwestycji.

Metale szlachetne są jednym z lepszych kruszców, w które warto inwestować, ponieważ jak pokazują notowania rynku staje się to bardzo atrakcyjny obszar do inwestycji. Inwestycje w srebro znowu zaczynają się opłacać.