Inwestycje w złoto

Jedyną pewną inwestycją, nie narażoną na wpływy rynku jest złoto. Od lat jego wartość nie spada, co oznacza, że jest to jedyny bezpieczny pod względem inwestycyjnym kruszec. Potwierdzeniem tego są rezerwy pieniężne wszystkich banków na świecie przechowywane właśnie w formie sztabek złota. Dowodzi to, że jeśli inwestować, to tylko w złoto. Okazuje się, że liczba osób zainteresowanych tego typu inwestycją stale wzrasta.

Jeśli dochody z gry na giełdzie są imponujące, to przedsiębiorcy inwestują je w złoto, ponieważ to jedyny pewny sposób na ulokowanie zarobionej fortuny. Aktualnie na rynku wzrasta popyt na złoto, co cieszy wszystkich tych, którzy w nie zainwestowali. Można tego dokonać poprzez zakup złotych sztabek lokacyjnych czy bulionowych, złotych sztabek kolekcjonerskich, złotych monet bulionowych czy też złotych monet kolekcjonerskich. Jeśli dokonana inwestycja ma bezpośrednio nie dotyczyć tego kruszcu to dobrym rozwiązaniem jest ulokowanie kapitału w akcjach firm, które zajmują się wydobyciem złota.

Do takich zaliczyć można kopalnie złota albo samych producentów wyrobów ze złota. Jednak prywatni inwestorzy najczęściej wybierają złote sztabki i monety, których cena nadal jest niezmienna. Na naszym polskim rynku najbardziej wartościowe są sztabki, które mają wagę od 5 gram do 1 uncji. Można zauważyć nawet, że coraz częściej pojawia się problem z ich nabyciem, ponieważ zapotrzebowanie na nie stale wzrasta. Wiąże się z tym fakt, że zdecydowanie więcej jest osób chętnych by nabyć mniejsze wagowo sztabki. Przede wszystkim spowodowane jest to ich mniejszą ceną, która jest bardziej atrakcyjna. Przymierzając się do dokonania inwestycji w złoto, pamiętać należy, żeby kupić sztabki o odpowiedniej próbie, która informuje ile w stopie sztabki znajduje się prawdziwego złota.

Im więcej złota tym sztabka jest twardsza. Dla porównania, złoto które możemy zakupić u jubilera jest bardzo miękkie, ponieważ w jego stopie znajduje się większa ilość innych metali. Inwestycje w złoto są jedyną pewną inwestycją, która z pewnością nie przyniesie żadnych strat finansowych. Jak pokazuje rynek, popyt na sztabki złota stale wzrasta, dlatego odnotowywany jest wzrost cen złota.