Pożyczki pozabankowe

Współczesne tempo i kreowane standardy życia wywierają coraz większy wpływ na ludzi, którzy wierząc, że wysoki poziom życia daje szczęście, zaciągają coraz większe pożyczki tylko po to, aby zatrzymać ten poziom na dłużej. Jest to złudne i niebezpieczne, ponieważ zazwyczaj zamiast obiecywanego szczęścia w życiu pojawia się problem, który z czasem staje się coraz trudniejszy do rozwiązania.

Okazuje się, że jedna pożyczka nie wystarcza, że potrzebna jest kolejna aby spłacić tą poprzednią. Banki w porę się zorientowały, czym to może skutkować. Wyciągając wnioski z kryzysu gospodarczego, którego źródło było właśnie w lawinie pożyczek a później lawinie braku ich spłat, ograniczyły ilość ich przyznawania. Nie jest już tak łatwo zdobyć odpowiedni kredyt, trzeba wykazać swoją zdolność zarobkową, mieć zabezpieczenie w kapitale czy w hipotece. Dlatego też alternatywą stają się pożyczki pozabankowe.

Na rynku usług finansowych pojawia się coraz więcej instytucji, które proponują pożyczki pozabankowe, oferujące równie duże kwoty zadłużenia. Jednak warunki na jakich udzielane są pożyczki, są znacznie mniej korzystne od tych, które oferują banki. Podejmując gotówkę z instytucji pozabankowych należy się liczyć z wieloma kosztami ukrytymi. Dużą zaletą pożyczek pozabankowych jest to, że są udzielane niemal od ręki. Gotówkę dostajemy prawie natychmiast, czego banki nie mogą nam zagwarantować, ponieważ tam, okres czekania na pieniądze wydłuża się o czas poświęcony na rozpatrzenie sytuacji kredytowej, wydanie zgody i dopiero przelanie pieniędzy.

Pamiętać należy również, że instytucje, które udzielają takich pożyczek nastawione są głównie na klientów, którzy nie dostali pożyczki od banku. W związku z tym często koszty ukryte, gdy stają się już jawne pokazują jak wiele te instytucje zarabiają na kliencie. Pożyczki pozabankowe są znacznie prostsze do uzyskania, ale bardziej niebezpieczne. Mogą przyczynić się do wpadnięcia w spiralę długów, z której naprawdę ciężko jest wyjść.