Szybki kredyt – pułapka czy ratunek?

Jestem przekonana, że większości z nas zdarzyła się sytuacja, w której potrzebowaliśmy pilnie gotówki. Znane staropolskie przysłowie mówi: „Dobry zwyczaj, nie pożyczaj”. Od kogo pożyczać i jaką wybrać ofertę, by nie wyjść na tym źle?

Na dzisiejszym rynku finansowym jest mnóstwo firm, które udzielają pożyczek. Szybki kredyt, to pomoc w naprawdę wyjątkowych sytuacjach. Wniosek o pożyczkę można złożyć na niezliczonej ilości stron internetowych. Najpierw, warto jednak zadać sobie kilka pytań:

– jaką kwotę potrzebujemy?
– na jaki okres?
– jaki będzie koszt pożyczki?

Pożyczka bez tajemnic.
Wiele firm proponuje pierwsze pożyczki zupełnie za darmo, oddajesz tyle ile pożyczasz, po upływie określonego czasu. Zarówno, jeśli jesteś już zalogowany na danej stronie (krótko mówiąc brałeś już pożyczkę) możesz liczyć na szybki kredyt ze zniżką bądź innymi profitami. Cały proces obsługi i weryfikacji prowadzony jest drogą elektroniczną. Możemy również trafić na firmy, które posiadają swoją siedzibę stacjonarnie i równocześnie proponują swoje usługi online. Często to właśnie te firmy mają w swojej ofercie dłuższy okres kredytowania i możliwość uzyskania większej kwoty.

Możliwości na szybki kredyt jest wiele. Na co należy zwrócić uwagę? W sytuacji, gdy ktoś bierze taką pożyczkę po raz pierwszy, może skorzystać z opisanych powyżej opcji (wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarce). W każdym wypadku należy zapoznać się z warunkami umowy. Każdy klient ma prawo do uzyskania informacji na temat:

– rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania (RRSO- czyli całkowite koszty, które poniesie klient w związku z pożyczką),
– wysokości raty,
– wyznaczonego harmonogramu spłaty.

Warto też poprosić pośrednika, jeśli taki się u nas pojawi, o stosowne pełnomocnictwo.

Każde nowe zobowiązanie, nawet szybki kredyt, który mamy spłacić za miesiąc, trzeba należycie przemyśleć. Łatwo jest zaciągnąć dług, chwilowo cieszyć się z życia ponad stan, a później rozpaczać, że nie wystarcza na spłatę zobowiązań. Tak powstaje spirala finansowa. Podsumowując, jestem zdania, że szybki kredyt jest stworzony dla ludzi, takich, którzy mają umiar i potrafią przewidzieć, na ile ich stać. Można raz na jakiś czas skorzystać z takiej oferty, w sytuacji tego wymagającej, ale nie należy czynić z tego, swojego głównego źródła finansowania.